еМагазин

Tag : организации

Македонија

Цела листа: Кои се новите претседатели на општинските организации на СДСМ

Редакција
Претседателот Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на Општински организации на СДСМ, информираше портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов. „Станува збор за одговорни личности, чесни,...
Македонија

Граѓански организации бараат ново законско решение: Чуму СЈО ако не може да ги користи „бомбите“?

Никола Осило
Неколку граѓански организации,што се дел од Блу принт групата на организации фокусирани на следење на правосудните реформи и застапување за нивно спроведување, не се согласуваат...
Македонија

Граѓанските организации со остра осуда за пропустите во врска со бегството на Груевски

Редакција
Вкупно 14 истакнати граѓански организации денеска упатија остра осуда за, како што велат, пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот...