еМагазин

Tag : Јоргос Катругалос

Македонија

Шефот на грчката дипломатија на инаугурација на Пендаровски

Редакција
Шефот на грчката дипломатија, Јоргос Катругалос како претставник на грчката влада, ќе присуствува на инаугурацијата на Стево Пендаровски, јави дописничката на МИА од Атина. -Министерот...
Балкан

Катругалос ја потпиша ратификацијата на Договорот од Преспа

Редакција
Алтернативниот министер за надворешни работи на Грција, Јоргос Катругалос ја потпиша ратификацијата на Договорот од Преспа, јави дописничката на МИА од Атина. – Штотуку го...
Македонија

Државниот секретар на САД, Помпео: Приемот на Македонија во НАТО ќе го намали руското влијание во регионот

Редакција
Влезот на Македонија во НАТО ќе ја засили способноста на балканските земји да се спротивстават на „недобронамерните активности“ на Русија во регионот, изјавил државниот секретар...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Османи: Грција станува нашиот најголем партнер во европските интеграции

Редакција
Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во рамките на работната посета на Грција, остварил средба со Алтернативниот Министер за надворешни работи...