еМагазин

Tag : оро

Македонија ТОП СТОРИИ

МВР ќе поднесе кривична пријава против пет лица за „орото во Чаир“

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје до Основното јавно обвинителство во Скопје ќе поднесе кривична пријава против пет лица – П.Ќ. (50), А.З. (46), Е.Е. (36),...
Локално ТОП СТОРИИ

Вкупна казна од 30.000 евра за 30 лица кои играа оро во Гевгелија за време на полициски час

Редакција
Гевгелиското обвинителство поднесе предлози за издавање казнени налози против 43 лица кои го сториле кривичното дело –  Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија...
Македонија ТОП СТОРИИ

Идентификувани уште 11 учесници од „орото“ во Гевгелија

Редакција
Секторот за внатрешни работи од Струмица, во врска со гевгелискиот настан од 19 месецов, кога на првиот велигденски ден на улицата „Јосиф Јосифовски“ се играло...
Македонија ТОП СТОРИИ

МВР: Идентификувани 18 лица од „орото во Гевгелија“, ќе има казнени пријави

Редакција
Во врска со настанот од 19-ти овој месец во Гевгелија, каде што повеќе граѓани ја прекршија забраната за движење согласно уредбите на Владата, Министерството за...
Балкан

(ВИДЕО) Како Србите играат оро во време на пандемија со корона вирусот

Редакција
Видео, за кое српски Курир пишува дека е најверојатно направено во Србија, стана хит на социјалните мрежи во регионов. sad već ni ne znam od...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Гевгелиското бе, го знаеш, три напред, еднаш во затвор„: Твитер реакции за орото во Гевгелија

Редакција
За велигденските празници, во време на полициски час во Гевгелија група граѓани без заштитна опрема (маски и ракаваци) и без почитување на мерката за социјално...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

„Хитови“ од најдолгиот полициски час: Оро може, шетање куче не може

Редакција
Голем број реакции предизвика вчерашната снимка на социјалните мрежи на која може да се види како полициски службеници без никаква заштита (маски и ракавици) приведуваат...
ЖИВОТ

(Фото) Никогаш не пушела, ниту пиела, ниту прејадувала: Еден од најстарите жители во државата живеел во Струмица

Редакција
До пред 40 денови во Струмица живеел еден од најстарите жители во државата, 105-годишната Султана Танчева. Приказната за баба си ни ја раскажа нејзиниот внук...