еМагазин

Tag : Јошевска Анастасовска

Македонија

Адвокатката Јошевска: „Русковска троа нека одмори, имаме ние време, нека не брза“

Редакција
Адвокатката Сузана Јошевска Анастасовска на својот Фејсбук профил ја коментира досегашната истрага за случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство, кој ја бранува јавноста. “Вилма Русковска на...