еМагазин

Tag : оштетувања

Македонија ТОП СТОРИИ

МВР со детали за тоа, кој ги поместувал камењата на границата со Грција

Редакција
Триесет и шест годишен жител на селото Гермија, Битолско признал дека е одговорен за поместувањето на граничните камења меѓу Грција и Македонија. Регионалниот центар за...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР го потврди инцидентот на македонско-грчката граница: Надлежните констатирале оштетување на гранични камења во должина од 12 километри

Редакција
Претставници на македонскиот дел на граничната Комисија за Сектор 3 и 4, заедно со претставници на грчките министерства за внатрешни работи и за одбрана завчера излегле...