еМагазин

Tag : осветлување

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Код инженеринг“ го доби тендерот на општина Центар за одржување на уличното осветлување вреден 73.000 евра

Никола Осило
Општина Центар по распишаниот тендер за одржување (сервисирање ) на јавно улично осветлување на подрачјето на Општина Центар – Скопје склучи договор со друштвото за
Локално ТОП СТОРИИ

Тендер тежок 5,5 милиони евра: Град Скопје купува систем за паметно осветлување

Никола Осило
Град Скопје распиша тендер за набавка и имплементација на систем за паметно осветлување и платформа за дигитален град. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е