еМагазин

Tag : откажување

Свет

Авиокомпанијата „Емирати“ бара од персоналот да земе неплатен одмор, поради корона вирусот

Редакција
Авиокомпанијата „Емирати“ побара од членовите на персоналот да земат неплатено отсуство во траење од еден месец, откако брзото ширење на новиот коронавирус предизвика откажување на...
Балкан ТОП СТОРИИ

Уште двајца заболени од коронавирус во Грција, се откажува карневалот во Патра

Редакција
Потврдени се уште два случаја на заболени од новиот коронавирус во Грција, еден кај детето на 38-годишната жена од Солун, другиот кај лице во Атина,...
Бизнис

Каде да се информирате за летовите на „Адриа ервејс“ која привремено ги откажа сите летови од и до Скопје

Редакција
Словенечката авиокомпанијата „Адриа ервејс“ привремено ги прекинува сите летови од своите бази во Љубљана, Приштина и Тирана, а соодветно на тоа и сите летови до...