еМагазин

Tag : отсуство

Македонија

Поради неоправдано отсуство: Почнува постапката за одземање на пратеничкиот мандат на Никола Груевски

Никола Осило
Претседателот на Собранието Талат Џафери ќе испрати допис до Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања со кој ќе ја извести дека пратеникот Никола Груевски неоправдано
Македонија

На Груевски ќе му се суди во отсуство и за „Титаник“

Редакција
Денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ не почна навреме, бидејќи доцнеше спроводот на притворените Миле Јанакиески и Кирил Божиновски од истражниот затвор „Скопје”. На поранешниот
Македонија

Собранието ќе му пишува „неоправдани“ на Груевски за неговото отсуство

Редакција
По изминувањето на шест месеци неоправдано отсуство на Никола Груевски, координаторите на пратеничките групи и потпретседателите на Собранието повторно ќе го стават на дневен ред