еМагазин

Tag : отворање

БАШ НИ Е ЌЕФ

Во среда се отвора лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“

Редакција
Оваа среда стартува новата сезона на лизгалиштето во СЦ „Борис Трајковски“. Поради необично топлото време за овој период од годината, отворањето беше малку одложено, но...
Забава

Отворен 7. „Џифони Македонија“: Фестивалот да биде приказна без крај

Редакција
Ентузијазмот што го гледам ми покажува дека иницијативата да се донесе филмскиот фестивал „Џифони искуство“ во Скопје, беше полн погодок. Среќни сме да гледаме како...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Отворен фестивалот „Киненова“

Редакција
Во киното „Милениум“ во Скопје бројни љубители на филмската уметност, режисери, актери, политичари ја исполнија салата и присуствуваа на свеченото отворање на 4. издание на...
Забава

(Фото) Пендаровски: ИФФК „Браќа Манаки“ репрезент на македонската филмската уметност во Европа и во Светот

Редакција
ИФФК „Браќа Манаки“ четири децении доследно го чува и почитува наследството што го оставија Јанаки и Милтон Манаки. Ви честитам бидејќи сте вистинските репрезенти и...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Убави луѓе на отворањето на продавницата на германскиот бренд „КАРЕ“, кој за прв пат е кај нас

Редакција
„КАРЕ“ е германски бренд на мебел, декоративни елементи, расвета, кој во Македонија доаѓа прв пат. Станува збор за нешто различно што се појави на пазарот,...
Е-излог ТОП СТОРИИ

Омилениот бренд за аксесоари поблиску до Вас: Отворање на нови продавници Parfois во Тетово и Битола

Редакција
Вашиот омилен протугалски бренд за аксесоари Parfois поблиску до вас! Сега со нови продавници во Тетово Palma mall и во Битола на Широк Сокак. Португалското...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Во Скопје се отвора најголемата игротека под отворено небо

Редакција
Во Скопје, секој ден, сѐ повеќе и повеќе деца бараат место каде што своите омилени игри ќе ги претворат во реалност. Одговорот на нивните соништа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

„Техномаркет“ го отвори својот нов салон во Аеродром

Редакција
Пред голем број на купувачи и соработници, се отворија вратите на новиот салон на Техномаркет во Аеродром, и со тоа свечено се означи почетокот на...
Локално

Отворена нова ИутеКредит експозитура во центарот на Скопје

Редакција
ИутеКредит ја отвори својата нова експозитура во центарот на Скопје на булевар Партизански одреди спорти Соборниот храм. Во нов и модерен изглед со капацитет да...
Локално

Граѓани бараат да се отвори рудникот Иловица-Штука

Редакција
Граѓани од населени места од општините Босилово и Ново Село бараат да се отвори рудникот за бакар и злато „Иловица-Штука“ на компанијата „Еуромакс ресоурцес“. Тие...