еМагазин

Tag : јовановски

БАШ НИ Е ЌЕФ

Новинарот на „360 степени“ Јовановски ја доби наградата „Жан Моне“ за најдобра сторија

Редакција
Новинарот на „360 степени“, Зоран Јовановски – за најдобра новинарска сторија, фоторепортерот во весникот „Вечер“, Наке Батев – за најдобра репортерска фотографија и Столе Марковски...
Македонија

Новинарите Салиу и Јовановски бараат оставка од Рашковски оти ги навредил Ромите и Италијанците

Редакција
Новинарите Фуркан Салиу и Борјан Јовановски на своите твитер профили бараат оставка од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, оти во објавената аудио снимка користи навреди...