еМагазин

Tag : јовевски

Македонија ТОП СТОРИИ

Јовески: Првичните согледувања покажуваат дека по ист основ два пати се делеле надоместоци во СЈО

Редакција
Првичните согледувања покажуваат дека по ист основ два пати се делеле надоместоци, а сомнение фрла тоа што додатоците за плата биле класифицирани информации, вели државниот...
Македонија

КОД: Катица Јанева имала плата од 105.000 денари плус таен додаток, а Љубомир Јовевски од 80.000 денари

Редакција
„Код“ на телевизија Телма пресмета колкава плата земала поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. Нејзинатата плата плус додатоци е во износ од 105.000 денари, а таа...