еМагазин

Tag : Јово Вангеловски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил разрешениот Јово Вангеловски: Вози Мерцедес Бенз, а со сопругата имаат 4 стана

Редакција
Јово Вангеловски, не е повеќе претседател на Врховниот суд. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој го доставил до Државната комисија за спречување корупција кога...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски од функцијата претседател на Врховниот суд

Никола Осило
Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...
Македонија

Владимир Панчевски суспендиран, Јово Вангеловски „преживеа“

Никола Осило
Поранешниот судија на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кој е обвинет за местење судски предмети, денеска е суспендиран од Судскиот совет. Советот не одлучуваше за разрешувањето...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Јово Вангеловски

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската...