еМагазин

Tag : ознаки

Балкан ТОП СТОРИИ

„Macedonia the GReat“ колективна трговска ознака за производите од грчката област Македонија

Редакција
Слоганот „Macedonia the GReat“, со потенцирани букви ГР како кратенка за Грција и буквата „М“ како ознака, испишани со бело на сина позадина, се новите...
Локално

Починал превртувајќи се од трактор

Никола Осило
На 02.07.2019 година во 11.30 часот било пријавено дека на локалниот пат за с.Корешница, демиркаписко, Е.Е.(62) од с.Корешница, управувајќи трактор без регистарски ознаки, изгубил контрола...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Првата средба на бизнис заедниците од Грција и Македонија за трговските ознаки на 15 и 16. мај во Атина

Редакција
Во среда и четврток, на 15 и 16. мај во Атина започнува дијалогот меѓу бизнис заедниците од Северна Македонија и Грција за трговските ознаки согласно...