еМагазин

Tag : пајак

Политика

А1он: „Пајакот“ нема кривично да одговара за нападот на полицајката

Редакција
Обвинителството нема да го гони функционерот на ДУИ, Бекир Асани, кој пред една година ја нападна полицајката Јасмина Јаначкова, која заедно со пајак-службата се обидела
Политика

(ВИДЕО) Пајак не го крена возилото на Мендух Тачи

Редакција
Телевизијата ТВ21 објави дека денеска пајак службата не го кренала автомобилот паркиран пред Кривичниот суд, откако се дознало дека е на претседателот на ДПА, Мендух
Политика

И Беќир Асани повика да се излезе на референдумот за името и да се гласа „ЗА„

Редакција
Беќир Асани, функционерот на ДУИ, кој на јавноста и стана познат по инцидентот со пајакот и полицајката, на својот Фејсбук профил ги повика граѓаните да
Локално

Турски државјанин удрил во полицаец во обид да избегне пајак-служба

Редакција
Турски државјанин со привремен престој во с.Велебрдо-Ростуше, синоќа во Скопје се обидел да спречи пајак-возило да го отстрани неговото неправилно паркирано возило, а при обидот за