еМагазин

Tag : пајак

Локално

Од денеска во Штип започнува да работи пајак-служба

Редакција
ЈП „Стипиони 2011“ извести дека од денеска ќе започне со работа секторот „пајак“. „Основната дејност на секторот „пајак“ е преместување и отстранување на непрописно паркираните...
Локално

Во Тетово нападнат и повреден полицаец кој бил на интервенција со службата за подигнување возила

Редакција
Полицаец е физички нападнат вчера на улицата „Борис Кидрич“ во Тетово при вршење службена должност кога се подигнувало непрописно паркиран автомобил заедно со екипата на...
Бизнис

„Пајакот“ на „Градски паркинг Скопје“ лани му донел 11,61% повеќе приходи

Редакција
Јавното претпријатие „Градски паркинг Скопје“ бележи позитивни резултати во финансиското работење во 2018 година. Билансот на успех во годишниот извештај на ова претпријатие покажува дека...
Локално

„Пајак“ возило пристигна и во Кавадарци

Редакција
Во Кавадарци пристигна специјализираното возило за отстранување на непрописно паркираните возила кое ќе биде во сопственост на новоформираното Јавно претпријатие за паркинзи при Општина Кавадарци,...
Македонија

А1он: „Пајакот“ нема кривично да одговара за нападот на полицајката

Редакција
Обвинителството нема да го гони функционерот на ДУИ, Бекир Асани, кој пред една година ја нападна полицајката Јасмина Јаначкова, која заедно со пајак-службата се обидела...
Македонија

(ВИДЕО) Пајак не го крена возилото на Мендух Тачи

Редакција
Телевизијата ТВ21 објави дека денеска пајак службата не го кренала автомобилот паркиран пред Кривичниот суд, откако се дознало дека е на претседателот на ДПА, Мендух...
Македонија

И Беќир Асани повика да се излезе на референдумот за името и да се гласа „ЗА„

Редакција
Беќир Асани, функционерот на ДУИ, кој на јавноста и стана познат по инцидентот со пајакот и полицајката, на својот Фејсбук профил ги повика граѓаните да...
Локално

Турски државјанин удрил во полицаец во обид да избегне пајак-служба

Редакција
Турски државјанин со привремен престој во с.Велебрдо-Ростуше, синоќа во Скопје се обидел да спречи пајак-возило да го отстрани неговото неправилно паркирано возило, а при обидот за...