еМагазин

Tag : Пајдушко оро

БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Видео) Пајдушко оро се играше на НБА натпревар во Вашингтон

Никола Осило
Познатото македонско Пајдушко оро се играше на полувремето на НБА натпреварот меѓу Вашингтон Визардс и Кливленд Кавалирс во Капител уан арената во Вашинтон. Изведбата беше...