еМагазин

Tag : пациент

Македонија

Алијансата за Албанците бара Заев да го разреши Османи

Редакција
Алијансата за Албанците бара премиерот Зоран Заев веднаш да го разреши вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, откако Специјалното јавно обвинителство (СЈО) отвори истрага против...
Македонија

По отварањето на истрага од СЈО: Заев за сега нема да бара оставка од Османи

Редакција
Премиерот Зоран Заев, во врска со тоа дали ќе побара оставка од вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи, кој е еден од обвинетите во истргата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Пациент“ на СЈО: Меѓу осомничените и вицепремиерот Бујар Османи

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е именувана како “Паценет“, а меѓу осомничените е и актуелниот вицепремиер за европски прашања, Бујар Османи....
Македонија

Вицепремиерот Османи изненаден што СЈО отворило истрага за него

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, по повод најновата истрага на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), „Пациент“, во која е еден од осомничените во соопштение до...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Пациентот со вештачко срце од Аџибадем Систина си замина дома

Редакција
Пациентот со првото вградено целосно вештачко срце во Македонија си замина дома, по едномесечен постоперативен период во Клиничката болница „Аџибадем Систина“. Четириесет и шестгодишниот пациент...