еМагазин

Tag : пациент

Македонија ТОП СТОРИИ

Пациентот од Куманово кој синоќа почина на Инфективна бил заболен од корона вирусот

Редакција
Пациентот од Куманово кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје бил заболен од коронавирус, информираат од Министерството за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Како и зошто почина од коронавирусот мажот од Куманово, кој имаше 45 години

Редакција
Денеска од страна на Министерството за здравство, беше соопштено дека од коронавирусот починаа уште две лица, маж на возраст од 45 години од Куманово и...
Македонија ТОП СТОРИИ

Нови детали за најмладиот починат пациент од коронавирусот, кој имаше 31 години

Редакција
На денешната прес конференција, министерот за здравство, Венко Филипче соопшти нови детали за Скопјанецот, кој почина од коронавирусот и моментално е најмладата жртва. Филипче рече...
Македонија ТОП СТОРИИ

Седма жртва од корона вирусот: Почина 79-годишен пациент од Дебар

Редакција
Министерството за здравство информира дека утрово на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, почина еден пациент на 79 години, од Дебар, со...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заболениот пациент со коронавирусот од Тетово e неподвижен, како се заразил?

Редакција
Првиот случај на заболен со коронавирусот од Тетово, маж кој има 69 години, е неподвижен, потврди на денешната прес конференција министерот за здравство, Венко Филипче....
Македонија ТОП СТОРИИ

Пациентот од Тетово заболен од корона вирусот се лекувал во Заводот за рехабилитација во Козле

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека пациентот од Тетово кој е заболен од корона вирусот, се лекувал во Заводот за рехабилитација во скопско...
Македонија ТОП СТОРИИ

Втор починат пациент од корона вирусот: Почина маж од Дебар на 63 годишна возраст

Редакција
Министерството за здравство информира дека ноќеска на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина пациент заболен од коронавирус. Се работи за маж...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 70 заразени од корона вирусот: Жената од Дебар е во критична состојба

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека од 43 тестирани уште тројца се позитивни, и со тоа вкупната бројка се зголеми на 70 лица....
Македонија ТОП СТОРИИ

Сомнителниот пациент од Италија тестиран на Инфективната клиника во Скопје нема корона вирус

Редакција
Министерство за здравство информираше дека се негативни на корона вирус резултатите на пациентот кој вечерва беше тестиран на Инфективната клиника во Скопје. „Будно ја следиме...
Македонија

Вербално нападнат медицинскиот персонал на Градската болница „8 Септември“ поради починат пациент

Никола Осило
Членови на семејство на починат пациент синоќа во Градската општа болница „8 Септември“ се расправале со обезбедувањето, дежурната докторка и останатиот медицински персонал во таа...