еМагазин

Tag : пакетчиња

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Рудник САСА обезбеди новогодишен бонус за вработените, пакетчиња за сите деца, како и пакети за социјално ранливите категории граѓани

Редакција
Рудникот САСА и оваа година обезбеди новогодишни подароци за различни групи на граѓани од општината Македонска Каменица и за сите свои вработени, информираат од компанијата....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Недела на новогодишни донации на ЕВН

Редакција
ЕВН Македонија обезбеди 400 пакети со хранливи производи за социјално ранливите семејства со што ја заокружи неделата посветена на новогодишните донации, информираат од компанијата. Оваа...
ЖИВОТ

(Фото) Заев подели пакетчиња и книги во Домот за деца без родители „11 Октомври“ и СОС Детско село

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска денеска им подели пакетчиња и книги на штитениците од домот за Деца без родители „11 Октомври“ и СОС Детско село. Фото:...
ЖИВОТ

Израдувајте ги вашите дечиња со најубавите производи од „Винчини“

Никола Осило
За време на новогодишните и божиќните празници, христијаните ширум светот го слават раѓањето на Исус Христос. Традиционални божиќни декорации ги красат плоштадите на градовите и...
Да помогнеме

Започна проектот „И јас сум Дедо Мраз“: Да купиме подароци за дечињата во социјален ризик

Редакција
Деновиве започна хуманитарниот проект „И јас сум  Дедо Мраз“, преку кој се собираат подароци за деца од сиромашни семејства и висок социјален ризик. Мисијата е...