еМагазин

Tag : Палмер

Македонија

Палмер по средбата со Димитров: Силна поддршка на САД за Северна Македонија и нејзиниот европски пат

Редакција
Доаѓам со цел уште еднаш да ја потврдам и зајакнам силната поддршка на САД за Северна Македонија и за нејзиниот европски пат и перспектива, порача...
Македонија

Палмер: Македонија во НАТО најрано за 18 месеци ако се спроведе договорот со Грција

Никола Осило
Американскиот заменик помошник државен секретар за Европа и Евроазија, Метју Палмер денеска во Сараево изјави дека Македонија би можела да се приклучи на НАТО до...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Пораз во очите на преполовената група пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Никола Осило
Пораз и разочарување можеше да се види денеска во очите на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски и преполовената пратеничка група која стоеше зад него на...