еМагазин

Tag : палми

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) После палмите се отстрануваат и билбордите во Охрид

Редакција
Во согласност со препораката под реден број 19, која беше нотирана од страна на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО (Сесија 41 COM 7B.34), Општина Охрид...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„А корнење на дивоградбите?: Твитер реакции за вадењето на палмите во Охрид

Редакција
По препорака на УНЕСКО, од Општината Охрид вчера почнаа отстранување на палмите во Охрид. Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески, изјави дека во Општината сериозно ќе...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) УНЕСКО ги „искорна“ палмите во Охрид

Редакција
Во согласнот со препораката под реден број 19, која беше нотирана од страна на Комитетот за светско наследство на УНЕСКО (Сесија  41 COM 7B.34 ),...
Локално ТОП СТОРИИ

(Галерија) Палми и лампиони: Како е новогодишно украсена Струмица

Редакција
Струмица и оваа година празнично за престојните новогодишни празници е украсена на повеќе локации. Голема елка висока 15 метри е поставена на градскиот плоштад, а...
Локално

Кривични пријави за двајца малолетници што запалиле палма пред клиниката „Жан Митрев“

Редакција
Кривична пријава ќе биде поднесена против двајца 17-годишници од Скопје осомничени дека на 15 август околу 02:40 часот запалиле палма пред клиниката „Жан Митрев“ во...
Локално

(Видео) Кој ги пали палмите во дворот на клиниката „Жан Митрев“

Редакција
Последните неколку дена во кругот на клиниката „Жан Митрев“ се случија два немили настана во кои настрадаа две палми, информираат од таму. Во два поединечни...