еМагазин

Tag : паметни канти

ЧИСТА ОКОЛИНА

Општина Кавадарци ќе го користи изумот на професорот Ангелков, „паметни канти“

Редакција
Димитрија Ангелков, првонаградениот професор од Кавадарци на најголемиот саем за образование во италијанскиот град Фиренца, беше на прием кај градоначалникот Митко Јанчев. Тие, како што...