еМагазин

Tag : парацетамол

Локално

Арачиновец хероинот го „зачинувал“ со кофеин, парацетамол и диазепам

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство – Скопје против С.Б.(39) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично...
Локално

Полицијата зачестено открива мешавина од парацетамол и кофеин кај дилерите

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Б.Е.(47) од Тетово, за сторено  кривично  дело “неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни...
Локално

Мешавината од кофеин и парацетамол „омилена дрога“ на скопските дилери

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за недозволена трговија, со кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје го предаде лицето Ќ.Ј.(52), поради постоење основи...
Македонија

Што „шмркаат“ Македонците: Кај дилер откриени 10 грама кокаин и 285 грама парацетамол и кофеин

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје, до Основното јавно обвинителство Скопје, поднесе кривична пријава против А.С.(29) од Велес поради постоење основи на сомнение дека извршил кривично...