еМагазин

Tag : параглајдинг

Забава

(Фото) Бизнисменот Роби „Телекабел“ обожава да лета со параглајдер

Редакција
Сопственикот и прв човек на една од најуспешните фирми во Македонија, „Телекабел“, Роберт Димитров има повеќе видови на хоби, но она што е најново е...
Спорт ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Крушево едно од најдобрите места за параглајдинг во Европа

Редакција
Според љубителите на параглајдингот во Европа Крушево влегува во најдобрите 23 места за практикување на овој спорт. Веб сајтот awe365.com направи истражување на ниво на Европа и...