еМагазин

Tag : паралмент

Македонија

Иванов ќе се обрати во Парламентот, но се уште не е утврден датумот кога

Редакција
Претседателот ќе ја исполни својата уставна обврска, информираат од Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов по денешната информација дека до Собранието се уште не е пристигнато...