еМагазин

Tag : парк

Локално

Тројца скопјани нападнати во дискотека во Градскиот парк

Никола Осило
На 17.08.2019 во 04,30 часот во Полициската станица Карпош А.К.(30) од Скопје, пријавил дека во дискотека во Градскиот парк со В.А.(33) и Е.Н.(24) сите од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Новата фотографија од рис во Националниот парк „Маврово“ ја разнежни Македонија

Редакција
Новата фотографија од рис која ја објави националниот парк „Маврово“ ја разнежни Македонија. Фотографијата е направена со помош на т.н. „фотозамки“, во рамките на проектот...
Локално

Двајца физички нападнале девојка во Градскиот парк

Никола Осило
На 03.07.2019 година во 18.25 часот во СВР Скопје, Р.В.(28) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18.00 часот во Градскиот парк била физички нападната...
Локално

Двајца кумановци претепани пред угостителски објект во градскиот парк во Скопје

Никола Осило
На 15.06.2019 година во 04.00 часот во СВР Скопје, од Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив биле донесени две...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Како ќе изгледа новиот парк во Карпош

Редакција
Започнаа активностите за изведба на нов парк во скопски Карпош, во близина на Градскиот парк (стар влез), под бул. „8 Септември“, на површина од 4.000...
Забава ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа навечер: Забавниот парк „Мега“ останува во Скопје до 1 јули

Силвана Жежова
Адреналинскиот забавен парк „Мега“ е главна атракција за децата, но и за возрасните. Отворен од понеделник до недела, секојдневно привлекува посетители од целиот град, а...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Скопје „искулира„: „Chill The Funk Out!“, конечно убава журка во парк

Редакција
Вчера во Градскиот парк во Скопје се одржа „Chill The Funk Out!“, еднодневен мал фестивал. Музика пуштаа неколку диџеи, а тоа комбинарано со преубавата локација,...
Забава

(Фото) Да ви смрзне крвта: Нов забавно-адреналински парк во Скопје

Редакција
Ново адреналинско доживување во Скопје, се отвори забавен парк „Мега“. „10 thrill rides, со високо ниво на адреналин и 10 атракции за деца и возрасни....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Убава вест: Забележан уште еден рис во Маврово

Никола Осило
Во Националниот парк „Маврово“ обележан е уште еден рис на кој му е поставен ГПС околувратник за следење на неговото движење. Тимот на Програмата за...
МАКЕДОНСКО ТОП СТОРИИ

(Фото) Во Маврово заловен најголемиот балкански рис, гласајте како да се вика

Редакција
На Фејсбук страната на „Balkan Lynx“ е објавено дека викендов во близина на селото Сенце во националниот парк Мавровое е заловен најголемиот балкански рис, што некогаш бил...