еМагазин

Tag : парк

БАШ НИ Е ЌЕФ

Елените ќе се вратат во Националниот парк Галичица

Редакција
Репродуктивен центар на елени, изградба на арборетум, подобро управување со пасиштата и зачувување на биолошката разновидност во Националниот парк Галичица. Ова се дел од активностите...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Кои се најуспешните градски хотели во Македонија

Редакција
Министерството за економија традиционално ги додели наградите за најуспешните хотели во Македонија, поделени во неколку категории. Оваа се најуспешните градски хотели:         ...
Локално

Нападнато момче во паркот „Жена Борец“: Го расекле со нож откако не им дал пари

Никола Осило
На 25.08.2018 година во 01,30 часот во Полициска станица Центар, Џ.Б.(57) од село Црн Врв, скопско, пријавил дека на 24.08.2018 година околу 21,10 часот на...