еМагазин

Tag : паркинг

Локално

ЈП ПОЦ: Бесплатен паркинг за новогодишните празници

Редакција
По повод претстојните новогодишни празници ЈП ПОЦ известува дека на  31.12.2018 година (понеделник) отворените паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар ќе работат...
Локално

„Мажиште“ од Скопје натепал жена по конфликт за паркинг место

Никола Осило
На 15.12.2018 година во 13.20 часот М.Т.(43) од Скопје пријавила дека околу 12.30 часот на паркинг на улица “Св. Кирил и Методиј” од страна на...
Локално

Вработените во Клиничкиот центар со блокади и неплаќање против одлуката за зголемена цена на паркирањето

Редакција
Вработените во Клиничкиот центар денеска на протест го изразија своето незадоволство поради одлуката на Советот на Град Скопје, според која, цената за месечно паркирање за вработените...
Локално

Вработените во Клинички центар наместо 300 ќе плаќаат 800 денари месечна карта за паркирање во комплексот

Редакција
Советот на Град Скопје на денешната 22-ра седница ја усвои Одлуката за изменување и дополнување на ценовникот на услугите што ги извршува ЈП „Градски паркинг“....
Локално

Синдикатот на Клинички центар реагира на предложеното зголемување на цената за паркинг

Редакција
Синдикатот на вработените во Клиничкиот центар реагира на предложеното зголемување на месечното паркирање за вработените на паркинг местата во комплексот клиники „Мајка Тереза“ и бара...
Локално

Тројца тепале стружанец на паркинг

Никола Осило
На 27.10.2018 год во 19.20 часот на униформирани полициски службеници им пришло лицето Б. А.(36) од Струга и пријавило нарушен јавен ред и мир со...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Палма Мол со нов бесплатен паркинг

Редакција
Палма Мол ги известува сите посетители на трговскиот центар, дека во функција е новиот внатрешен паркинг простор на ниво -1 и -2 и дека тој...
Локално

Нападнале вработен во Градски паркинг бидејќи им ставил „шепа“

Никола Осило
На 14.09.2018 година во 12,30 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улицата “Дебарца“ пред угостителски објект, С.М.(27) и К.М.(54) физички...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Македонскиот јазик паркиран во Дојран

Редакција
Премиерот на Република Македонија и претседател на СДСМ, Зоран Заев на трибината на коалицијата „Излези за европска Македонија“ во Дојран освен што откри дека имал...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев во Дојран се договорил со Ципрас за признавањето на македонскиот јазик

Редакција
Исправени сме пред историско прашање за иднината на земјата и јас сум убеден дека заедно на 30 септември ќе донесеме правилна одлука со која ќе...