еМагазин

Tag : Паркинсова болест

Да помогнеме

Потребна е помош: Исчезна скопјанец кој боледува од Паркинсова болест

Никола Осило
На 08.07.2019 година во 17.00 часот во Полициската станица Центар, М.В.(66) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот брат М.В.(73), кој боледува од...