еМагазин

Tag : паркинзи

Бизнис

Директорот на Паркинзи на општина Центар вработува помошник за односи со јавноста за плата од 30.162 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 3 јавни службеници во јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи на Општина Центар. Се бараат советник за судски постапки за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЈП Паркинзи на општина Центар купува систем за препознавање возила за два милиони денари

Никола Осило
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта Паркинзи на Општина Центар Скопје распиша тендер за набавка на систем за препознавање на возила. Проценетата вредност на договорот без...
Локално

Кои се промените при паркирање во Дебар Маало, Буњаковец и Капиштец

Редакција
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“ воведува промени во зонската поделба на јавните паркиралишта, временското ограничување за користење на паркиралиштата, начинот на...