еМагазин

Tag : паркирање

Локално ТОП СТОРИИ

Бесплатнoто паркирање во Hug&Fly зоната на Меѓународниот аеродром Скопје е 10 минути

Редакција
Бесплатното паркирање во Hug&Fly зоната, односно на улицата пред аеродромската зграда на Меѓународниот Аеродром Скопје трае 10 минути, токму онака како што пишува на информативните...
Локално

Велигденска честитка од ПОЦ: Бесплатно паркирање во центарот за време на празниците

Редакција
По повод претстојните Велигденски празници ЈП Паркинзи на Општина Центар (ПОЦ) информира дека од 26.04. (петок) до 29.04.2019 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ПОЦ...
Локално

Ќе се воведува ред во паркирањето: ЈП ПОЦ ќе поставува блокатори на резидентни паркиралишта

Редакција
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје, од 10-ти април (среда), започнува со воведување ред на резидентните паркиралишта, информираат од таму. Ќе се...
Локално

„Пајак“ возило пристигна и во Кавадарци

Редакција
Во Кавадарци пристигна специјализираното возило за отстранување на непрописно паркираните возила кое ќе биде во сопственост на новоформираното Јавно претпријатие за паркинзи при Општина Кавадарци,...