еМагазин

Tag : паркови

Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Народот не почитува, ќе се затворат парковите и ќе се воведат построги мерки

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче на денешната прес-конференција изјави дека ќе даде предлог до Владата да се затворат парковите, но и да се воведат и...
Бизнис

Општина Аеродром на изградба на паркови за миленичиња ќе потроши 1,2 милиони денари

Никола Осило
Општина Аеродром распиша тендер за изградба на три паркови за миленичиња во Општина Аеродром. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 1.271.000 денари, а главен...