еМагазин

Tag : партнери

Бизнис

Кои се топ пет најголеми трговски партнери на Македонија?

Никола Осило
Во периодот јануари – септември 2019 година, според вкупниот обем на надворешнотрговската размена, Македонија најмногу тргувала со Германија, Велика Британија, Грција, Србија и Италија. Изразено...
Македонија

(ВИДЕО) Кој од коалционите партнери на СДСМ дојде на средба кај Заев

Редакција
Коалиционите партнери на СДСМ ја поддржаа одлуката на 12 април да се одржат предвремените парламентарни избори. Заев по синоќешниот состанокот со партнерите во седиштето на...
Бизнис

Наши најголеми трговски партнери се Германија, Велика Британија, Грција, Србија и Италија

Никола Осило
Вкупната вредност на извозот на стоки од Македонија, во периодот јануари – јуни 2019 година, изнесува 3,1 милијарди евра и бележи пораст од 14.1 %...