еМагазин

Tag : Пасат

Локално

Со „пасат“ удрил во бетонски ѕид и во возило на МВР: Повредени три лица

Редакција
На 03.06.2020 во 08.00 часот било пријавено дека во с.Сарај патничко возило „фолксваген пасат“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(37) од Скопје, удрило во...
Локално

Опожарен „Пасат“ на штипјанец

На 14.05.2019 година во 05.10 часот во Полициската станица Штип било пријавено дека на паркингот на ул.„Борис Крајгер“ во Штип имало опожарено возило, информира МВР....
Локално

Скопјанец ќе настрадал во обид да си го угаси опожарениот „Фолксваген Пасат“

Никола Осило
На 08.05.2018 година околу 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат помеѓу селата Долно Лисиче и Горно Лисиче, настанал пожар во...
Локално

Со „Пасат“ удрил во жена во Струга

На 30.04.2019 година во 21,30 часот било пријавено дека во Струга на крстосницата од улицата “Владо Малески“ со улицата “Ѓуро Салај“ патничко моторно возило “Пасат“...
Локално

Седум повредени во тежок судар меѓу „БМВ“ и „Пасат“ на патот Гостивар-Кичево

Никола Осило
На 24.03.2019 околу 13.15 часот на магистралниот пат Гостивар-Кичево, на околу 500 метри од „Мавровска крстосница“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „БМВ“ со гостиварски...
Локално

Филмска бркотница во Скопје: Со „Пасат“ полн марихуана и бегал на полицијата

Никола Осило
На 23.03.2019 година околу 19,10 часот од страна на полициски службеници кои извршувале редовни активности од областа на сообраќајот на улицата “Македонско Косовска Бригада“ и...
Локално

Криумчарите уриваат рекорди: Во „Ауди“ и „Пасат“ превезувале 21 мигрант

Никола Осило
На 19.09.2018 година околу 21.30 часот во с.Водоча, струмичко, полициски службеници запреле патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки и патничко возило „Ауди А6“...
Локално

Со „Пасат“ удрил во шестгодишно дете

Никола Осило
На 19.09.2018 година во 15.20 часот во с.Кондово, скопско, патничко возило „Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.М.(54) од с.Долно Свиларе, удрило во шестгодишно...