еМагазин

Tag : пасош

Македонија

Судот не му го врати пасошот на Мијалков

Редакција
Кривичниот совет при Основниот кривичен суд – Скопје како неосновано го одби барањето на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, да му биде вратен пасошот....
Македонија

Мијалков си го барал пасошот за да одел на операција во странство

Редакција
Поранешниот директор на Управата за безбедност и контраразузнавање, Сашо Мијалков, барал судот да му го врати пасошот за да оди да се лекува во странство,...
Македонија

Се уште не се знае кога ќе почнат да се издаваат пасоши и лични карти со новото име

Редакција
Се уште нема точен датум од кога ќе почнаат да се издаваат пасоши и лични карти со новото уставно име – Северна Македонија, велат од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако Камчев доби пасош за едукативни цели можи Груевски е преку Еразмус Будимпешта заминат„: Твитер реакции

Редакција
Како бизнисменот Орце Камчев се најде на натпревар на Вардар во Келн, Германија е топ тема во јавноста и на социјалните мрежи. Специјалната обвинителка Катица...
Македонија

Камчев барал времен пасош за да се едуцира, велат од судот

Редакција
Од Основниот кривичен суд – Скопје денеска информираат дека на осомничениот Орце Камчев во случајот „Империја“ времената патна исправа му е дадена по добиено позитивно...
Македонија

Јанева дала одобрение да му биде вратен пасошот на Камчев

Редакција
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска изјави дека дала одобрение да му биде вратен пасошот на одредено време на бизнисмениот Орце Камчев, бидејќи тој требало да...
Спорт ТОП СТОРИИ

Русинот Шишкарев на прославата за Вардар: „Сакам да станам Македонец, барам една година пасош, но никој не ми дава“

Редакција
Од сцената на синоќешната прослава на големиот успех на Вардар, рускиот ракометар Данил Шишкарев се пожали дека не може да добие пасош. „Сакам да станам Македонец, барам...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мислиш вест од Фчерашни е!!!“: Твитер реакции за Камчев, кој ги бодреше Вардарци во живо во Келн

Редакција
Информацијата дека македонскиот бизнисмен Орце Камчев, присуствувал во живо на вчерашниот натпревар на Вардар во Келн предизвика лавина од реакции по социјалните мрежи и во...
Македонија

Македонските граѓани во Грција влегуваат само со пасош со печат дека му припаѓа на Северна Македонија

Редакција
Белите ливчиња на кои до вчера грчките гранични полицајци ни ставаа печати за влез во нивната земја, од синоќа на полноќ заминаа во историја. Официјално...
Македонија

(Фото) Поглаварот на ИВЗ, Реисот Сулејман Реџепи, на Фејсбук се пофали дека добил албански пасош

Редакција
Реисот Сулејман Реџепи, поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) на својот Фејсбук се пофали дека добил албански пасош. Тој јавно му се заблагодари на албанскиот...