еМагазин

Tag : пасош

Бизнис ТОП СТОРИИ

Јапонскиот е најмоќниот пасош на светот, како котира македонскиот

Редакција
Во најновото рангирање на Henley Passport Index, јапонскиот пасош е најмоќниот во светот. Јапонците без виза може да патуваат во дури 190 земји. Во големата
Македонија

Ивона Талевска ги вратила парите за затаен данок, судот ѝ го врати пасошот

Редакција
Новинарката Ивона Талевска, на државна сметка ја уплатила целата сума од пресудата која ѝ ја изрече судот во предметот за даночно затајување „Тифани“, потврдија од
Македонија

Не оди во притвор: Јакимовски ќе остане без пасош

Редакција
Одземен пасош и редовно пријавување во судот, се мерките на претпазливост кои Судот им ги изрече на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски и