еМагазин

Tag : Пастрамајлијада

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Градоначалникот Бочварски и министерот Спасовски ја пресекоа џиновската пастрамајлија за старт на штипската „Пастрамајлијада“

Редакција
Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски синоќа со пресекување на џиновската пастрамајлија го означија стартот на 13. по...
Забава

(Фото) Пастрамајлијадата заврши успешно, Северина презадоволна

Редакција
Синоќа заврши годинешново издание на „Пастрмалијада“ во Штип која траеше три дена. На манифестацијата настапија музичарите Кристина Арнаудова, Влатко Стефановски, Дани Димитриевска, рок групата „Ван...