еМагазин

Tag : Павле Гацов

Бизнис

Павле Гацов: Не сум бил и нема да бидам дел од кабинет, aнгажманот е експертски со точно определен делокруг на експертиза

Редакција
Експертот за даноци, Павле Гацов, кој е дел од тимот на соработници на новата министерка за финансии, Нина Ангеловска, се огласи на неговиот фејсбук-профил. „Неколку...
Бизнис

Даночниот експерт Павле Гацов: Од прогресивниот данок најголема добивка ќе има државата

Редакција
Од прогресивниот данок најголема добивка ќе има државата, вели даночниот експерт Павле Гацов во интервју во вестите на телевизија Телма. Според него, „софт решенијата“ со...