еМагазин

Tag : пазарување

Бизнис

И 200 дена по завршувањето на вонредната состојба, во трговските центри ќе има редарски служби и ознаки за движење

Редакција
Уште 200 дена од престанокот на траењето на вонредната состојба се применуваат мерките за обезбедување на редарска служба при влезот и во внатрешноста на трговските...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Влада: Најмногу по едно лице на 20 квадрати при пазарување во трговските објекти

Редакција
Владата денеска донесе Уредба за примена на законот за трговија за време на вонредна состојба, соопшти владината прес-служба. Со оваа Уредба во листата трговски објекти...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Започнува со изградба првиот Ритеил парк во Куманово

Редакција
По пример на европските градови, втор Retail Park во нашата држава до крајот на годината ќе добие Куманово. Eсклузивен застпник за изнјмување е домашната компанија...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Пазарувајте од дома

Редакција
Речиси секој од нас искусил како е да седите во домашна атмосфера, заедно со најблиските пријатели и да ја добиете пицата што сте ја нарачале...