еМагазин

Tag : пчиња

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Синтек инженеринг“ го доби тендерот за градежно-санациски работи на мост на Пчиња вреден 1,9 милиони евра

Редакција
Јавно претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за градежно санациски работи на мост на Р1204 над река Пчиња (Доброшане) склучи договор со друштвото за...
Локално

Невреме со град го зафати кумановското село Пчиња

Редакција
Невреме проследено со силен дожд, град, електрични празнења и силен ветер го зафати синоќа кумановското село Пчиња и предизвика штети на земјоделските култури, а поплавени...
Локално ТОП СТОРИИ

Трагедија во кумановско: Момче се удави во Пчиња, кај селото Шупли Камен

Редакција
Петнаесетгодишно момче се удави вчера во водите на реката Пчиња, кај кумановското село Шупли Камен, потврди кумановската полиција. Според првичните информации на СВР Куманово, момчето...
Македонија

Две лица починаа при излетување на возило од патот Катланово-Бадар

Редакција
Две починати лица биле извлечени вчера од возило што било излетано од локалниот пат Катланово-Бадар, во близина на мостот на река Пчиња. Како што информираат...