еМагазин

Tag : пејач

Забава

Почина пејачот Момо Николовски

Редакција
По тешко боледување почина македонскиот пејач на народна музика, Момо Николовски. Информацијата со јавноста на Фејсбук ја сподели неговата сопруга, Валбурга Батева- Николовска, која изминатиов период...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Колку политичарите направиле зло, толку Тоше направи добро за Македонија, и уште нема спомен обележје

Петре Димитров
Тепих од вештачка трева, распукани и пропаднати бекатон плочки, метална ограда, импровизирана конструкција покриена со најлон и пластика… Вака по 11 години изгледа вечното почивалиште...