еМагазин

Tag : пејачи

Македонија ТОП СТОРИИ

Колкави се хонорарите на пејачите и актерите вклучени во кампањaта за претседателските избори?

Никола Осило
Кампањата за претседателските избори е во полн ек, а веќе се објавени и извештаите за трошоците во првиот дел од кампањата. Во нив меѓу другото...
Забава

Македонски пејачи ќе ја возобноват старата божикна песна „Небо и земја“

Редакција
Познати македонски поп-пејачи ќе влезат во студио за да возобноват уште една православна Божикна песна, како што изминативе години тоа го направија со старата коледарска...
Убава приказна

Организирала настапи на повеќе од 300 светски и регионални изведувачи: „Авалон продукција“ слави 25 години

Редакција
Со концерти на уметници од Македонија и од странство „Авалон продукција“ одбележува 25 години од своето постоење. – Во рамки на јубилејот, подготвивме исклучителна програма, со...