еМагазин

Tag : Пекинг

Свет

Во основно училиште во Пекинг избодени 20 деца

Никола Осило
Дваесет ученици се избодени со нож во нападот кој маж го изведе во Пекинг, соопштија кинеските власти. Повредените ученици се префрлени во болница, а меѓу
Бизнис

Трговскиот спор меѓу САД и Кина може да прерасне во светска војна

Никола Осило
Претседателот на кинеската компанија кој се занимава со транспорт на енергенти (ЦМЕС) Сје Чунлин, вели дека Кина целосно го спречила увозот на сирова нафта од