еМагазин

Tag : Пендаровски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Пендаровски збори, позади бина жолто комбе!!! МВР алооо„: Твитер „прегреа„

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следеле тајни служби....
Македонија ТОП СТОРИИ

Стево е безбеден, го сликале заради колата, вели Заев, Пендаровски убеден дека го следат

Редакција
Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска информираше дека утре во 20 часот во Владата ќе оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски вели дека не го следеле папараци, туку луѓе поврзани со ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Заедничкиот кандидатот за претседател на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во уште едно интервју повтори дека бил следен. За телевизијата ТВ 21 рече дека не...
Македонија

Силјановска за следењето на Пендаровски: Страв, параноја и избори

Редакција
Гордана Силјановска – Давкова, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на Фејсбук се осврна на изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, дека го...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Силјановска: Ако Пендаровски се чуствува небезбеден, што да очекуваме ние останите противкандидати

Редакција
Со реакција на изјавата на заедничкиот кандидат за претседател на државата на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следат тајни разузнавачки служби, блиски до...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Го следеле тајни служби со жолто југо. Ајде мајката!„: Твитер за следењето на Пендаровски од тајна разузнавачка служба

Редакција
Изјавата на претседателскиот кандидат на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски за 1ТВ, дека го следелa тајна разузнавачка служба блиска до опозицијата, предизвика лавина од реакции...
Македонија

Пендаровски за неколку часа собра над 20.000 потписи

Редакција
Граѓаните силно одговорија на јавниот повик за потпис и поддршка на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски. За само неколку часа во канцелариите на ДИК низ земјава...
Македонија

Зад Пендаровски застанаа над 60 пратеници, ќе се собираат и потписи од граѓаните

Редакција
Над 60 пратеници со својот потпис дадоа поддршка на кандидатурата на Стево Пендаровски за претседател на државата, соопшти денеска генералниот секретар на СДСМ и пратеник, Александар Кирацовски, кој...
Македонија

Само Силјановска до сега собрала 10 илјади потписи за претседателските избори

Редакција
Кандидатите за претседател на Републиката до Државната изборна комисија (ДИК) треба да ги поднесат кандидатурите најдоцна до 21 март, а изборната кампања треба да почне...
Македонија ТОП СТОРИИ

Преспанскиот договор чудо за Пендаровски, штетен за Силјановска

Никола Осило
Ќе биде ли промената на името еден од главните адути во кампањата за претседателските избори е прашање на кое е извесен потврден одговор ако се...