еМагазин

Tag : Пендаровски

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Цензусот најголем непријател на Силјановска и Пендаровски, а „побратим“ на Талат Џафери

Никола Осило
Како што се наближува 21 април, денот за кога се закажани претседателските избори се погласни стануваат најавите за бојкот на изборите од разочараното членство и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Изборниот законик е само парче хартија: Пендаровски и Силјановска „си тераат“ предвремена кампања

Никола Осило
Кандидатите за претседател од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова на големо тераат кампања преку јавно претставување, средби со граѓани и спонзорирани...
Македонија

Официјално: Во трка за претседател на државата Сиљановска, Пендаровски и Река

Редакција
Од Државната изборна комисија (ДИК) потврдија дека само тројца кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата: Гордана Сиљановска-Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река. Силјановска...
Македонија

Пендаровски не забележал дали сѐ уште го следат

Редакција
Заедничкиот кандидатот за претседател на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, денеска изјави дека работата со неговото следење е завршена и дека не забележал дали...
Македонија

Спасовски: Пендаровски не го следат странски служби

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната седница во Собранието на која на дневен ред е интерпелацијата за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, побара од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Пендаровски збори, позади бина жолто комбе!!! МВР алооо„: Твитер „прегреа„

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следеле тајни служби....
Македонија ТОП СТОРИИ

Стево е безбеден, го сликале заради колата, вели Заев, Пендаровски убеден дека го следат

Редакција
Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска информираше дека утре во 20 часот во Владата ќе оствари средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....
Македонија

(ВИДЕО) Пендаровски вели дека не го следеле папараци, туку луѓе поврзани со ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Заедничкиот кандидатот за претседател на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во уште едно интервју повтори дека бил следен. За телевизијата ТВ 21 рече дека не...
Македонија

Силјановска за следењето на Пендаровски: Страв, параноја и избори

Редакција
Гордана Силјановска – Давкова, претседателскиот кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, на Фејсбук се осврна на изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, дека го...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Силјановска: Ако Пендаровски се чуствува небезбеден, што да очекуваме ние останите противкандидати

Редакција
Со реакција на изјавата на заедничкиот кандидат за претседател на државата на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следат тајни разузнавачки служби, блиски до...