еМагазин

Tag : Пендаровски

Македонија

Пендаровски: Одложувањето на изборите за месец или два нема да биде пропаст на светот

Редакција
И ако се одложат изборите за месец или два тоа нема да биде пропаст на светот, рече на денешната прес-конференција претседателот Стево Пендаровски, додавајќи дека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски не ги послуша ВМРО-ДПМНЕ, го потпиша Указот за Законот за јавно обвинителство

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски денеска попладне ги потпиша Указите за прогласување на повеќе закони кои се усвоени од Собранието, меѓу кои и за Законот за Јавното...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ бара од претседателот Пендаровски да не го потпишува Законот за ЈО

Редакција
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ попладнево од Собранието побара од претседателот на државата Стево Пендаровски да не го потпишува Законот за јавно обвинителство кој според нив...
Македонија

(Фото) Претседателот Стево Пендаровски се сретна со канадскиот премиер Џастин Трудо

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски кој ичествува на 56. Минхенска безбедносна конференција оствари средба со канадскиот премиер Џастин Трудо. „Со канадскиот премиер Justin Trudeau разговаравме за релациите меѓу нашите...
ЖИВОТ

Пендаровски, Спасовски и Џафери на божиќен ручек кај г.г. Стефан

Редакција
Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан по повод божиќните празници и својот именден – празникот на архиѓакон и првомаченик Св.Стефан, денеска...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Паричката кај претседателот Стево Пендаровски: „Не беше наместено“

Редакција
Претседателот на државата, Стево Пендаровски денеска упати честитки до сите православни верници во земјата по повод големиот празник Раѓањето христово – Божик. „Сакам на сите...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пендаровски му го врачи мандатот на Спасовски за формирање преодна влада

Редакција
Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска му го врачи мандатот за формирање преодна влада на Оливер Спасовски откако на седница на Собранието беше констатирана оставката...
Македонија

Не бев поканет на обраќањето на Пендаровски, тврди Мицкоски

Редакција
Неканет гостин е недобредојден гостин. Не бев поканет ниту на инагуарацијата, а не бев поканет ниту на ова годишно обраќање на господинот Пендаровски, бидејќи првиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Прочистување кај судиите, но и кај политичарите, порача Пендаровски во првото обраќање пред пратениците

Редакција
За само две и пол години успеавме да ја вратиме државата во нормала и да ја донесеме на прагот на членството во НАТО и на...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Пендаровски и сопругата со децата и младите од „Доза среќа“ ја украсија новогодишната елка во неговата канцеларија

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга Елизабета со децата и младите од „Доза среќа“ ја украсија новогодишната елка во Канцеларијата на претседателот. “Василиј, Тихон, Наума,...