еМагазин

Tag : Пендаровски

Македонија

Ако Пендаровски изгуби на изборите, Заев ќе распише предвремени парламентарни избори

Редакција
Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во ТВ дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, рече дека доколку заедничкиот кандидат
Македонија

Анкета: Пендаровски и Силјановска во „тесна трка“

Никола Осило
Ако утре се одржат претседателски избори, 25 отсто од граѓаните би се изјасниле за Стево Пендаровски, 22,4 проценти за Гордана Силјановска, 10,9 отсто за Блерим
Македонија ТОП СТОРИИ

„Заедно напред“ е официјалниот слоган на Стево Пендаровски за претседателските избори

Никола Осило
Под слоганот „Заедно напред“, кандидатот на владината коалиција, Стево Пендаровски ќе ја започне кампањата за шестите претседателски избори во нашата земја. Слоганот на кампањата за
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

ДИК наместо да моли да казнува за предвремената кампања на Пендаровски и Силјановска

Никола Осило
Државната изборна комисија мора посериозно да си ја сфати улогата и наместо да ги моли кандидатите на претседателските избори да го почитуваат Изборниот законик треба
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Цензусот најголем непријател на Силјановска и Пендаровски, а „побратим“ на Талат Џафери

Никола Осило
Како што се наближува 21 април, денот за кога се закажани претседателските избори се погласни стануваат најавите за бојкот на изборите од разочараното членство и
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Изборниот законик е само парче хартија: Пендаровски и Силјановска „си тераат“ предвремена кампања

Никола Осило
Кандидатите за претседател од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски и Гордана Силјановска Давкова на големо тераат кампања преку јавно претставување, средби со граѓани и спонзорирани
Македонија

Официјално: Во трка за претседател на државата Сиљановска, Пендаровски и Река

Редакција
Од Државната изборна комисија (ДИК) потврдија дека само тројца кандидати ќе влезат во трката за претседател на државата: Гордана Сиљановска-Давкова, Стево Пендаровски и Блерим Река. Силјановска
Македонија

Пендаровски не забележал дали сѐ уште го следат

Редакција
Заедничкиот кандидатот за претседател на владејачките СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски, денеска изјави дека работата со неговото следење е завршена и дека не забележал дали
Македонија

Спасовски: Пендаровски не го следат странски служби

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната седница во Собранието на која на дневен ред е интерпелацијата за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, побара од
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Пендаровски збори, позади бина жолто комбе!!! МВР алооо„: Твитер „прегреа„

Редакција
Не стивнуваат реакциите во јавноста и на социјалните мрежи за изјавата на претседателскиот кандидат на СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски дека го следеле тајни служби.