еМагазин

Tag : Пепи

Македонија

Пепиќ, Алими, Дурловски, Додевски и Ченто тврдат дека не се виновни за насилството во Собранието

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска во рамки на судењето за случувањата во Собранието на 27 април 2017 година, завршни зборови дадоа обинетите Мунир Пепиќ,...
ЖИВОТ

Исчезнатиот Пепи пронајден мртов, семејството со апел до граѓаните како да се препознае човек со деменција

Редакција
Исчезнатиот Пертеф Назим-Пепи е пронајден мртов во околината на Злокуќани, информираа синоќа од семејството. Оваа информација на семејството е потврдена и во дневниот билтен на МВР,...