еМагазин

Tag : петре шилегов

Локално

Шилегов: Против комарци се прскало со руски авион стар 90 години

Редакција
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во интервју за МИА, вели дека една од причните поради кои се доцнело со прскањето против комарци е што претходно...
Локално

ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов не може да се справи со обични комарци, не пак да изгради некој проект

Редакција
Македонија ја има најнеспособната влада, а за жал Градот Скопје го доби најнеспособниот градски татко, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Од таму додаваат дека...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Ќе прави ли Шилегов ново партиско дувло од новата фирма за парно греење?

Редакција
Минатиот месец Град Скопје го формираше јавното претпријатие „Градски енергетски системи“ и покрај тоа што градоначалникот Петре Шилегов на дебатите пред локалните избори велеше дека...
CHECK IN

(Фото) еМагазин во Токио: Шилегов, ништо не правиш со оџаџарите, еве зошто Јапонците немаат проблем со загадување

Многумина од Вас сигурно слушнале за брзите возови во Јапонија или за тоа колку Јапонците се по редот, точноста или правилата. Бидејќи овие работи се воглавно...