еМагазин

Tag : Пежо

Локално

Прилепчанец со „Пежо“ удрил во шестгодишно дете

Никола Осило
На 14.05.2019 година во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп, патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од С.Ѓ.(50) од Прилеп, удрило во...
Локално

Скопјанка си „нашла“ куршум во автомобилот

Никола Осило
На 23.08.2018 година во 14.25 часот во Единицата за информации и команда Скопје, М.К. од Скопје пријавила дека на ул.„Павле Илиќ“ забележала дупка на предното...