еМагазин

Tag : пицерија

Забава

На скопската пицерија „Мама Италиана“ ѝ се случи и тоа, им вратиле пица бидејќи ја доставиле премногу брзо

Редакција
Скопската пицерија „Мама Италиана“ која врши испорака на пици, на нивниот фексбук-профил споделија невообичаено искуство. Пицата била вратена бидејќи била доставена пребрзо. „7 и пол...
Локално

Кривична пријава за сопственик на пицерија во Охрид поради узурпација на недвижности

Никола Осило
Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „узурпација на недвижности“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ф.Р.(23) од Охрид, информира МВР. Тој, во...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Мерко за сечењето на лента на пицеријата која е дивоградба: Кај биле властите да реагираат?

Редакција
Градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко кој ја сечеше лентата на отварањето на пицеријата во Охрид, која е дивоградба и се наоѓа во заштитната зона на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Две куќи, стан, три автомобили, земјиште: Каков имот пријавил Нефи Усеини, чија пицерија во Охрид стана топ тема

Редакција
Советникот на ДУИ во Општина Охрид, Нефи Усеини се најде во фокусот на јавноста откако пред неколку дена отвори пицерија во заштитетна зона од УНЕСКО...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Струшкиот градоначалник отворил дивоградба. Требаше и од УНЕСКО преставник да викнат, грешка во протокол“: Твитер реакции

Редакција
И покрај тоа што пицеријата на советникот на ДУИ, Нефи Усеини е дивоградба, истата беше свечено отворена, а лента сечеше градоначалникот на Струга, кадар на ДУИ,...