еМагазин

Tag : Пинтија

Локално

Изгаснати сите пожари на територијата на Скопје

Редакција
Пожарот кај населбата Пинтија е изгаснат, информираат утринава од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје. Пожарот избувна вчера околу 11:30 часот во шумскиоит реон над...
Локално

Пожари му се закануваат на Скопје: Гори во близина на Пинтија и над Арачиново

Никола Осило
Пожар избувна денеска околу 11:30 часот во шумата над скопската населба Пинтија. Зафатена е поголема површина мешана шума. Како што соопштија од Територијалната против пожарна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

БК мебел со нов најголем продажен салон поблиску до вас

Редакција
Компанијата БК мебел, позната по висококвалитетен мебел и најголеми акции и промоции на мебел, отвора нов продажени  салон со ексклузивен мебел со големина од 1.500...
Локално

Во сообраќајна несреќа кај Пинтија загинаа две лица, телата предадени на обдукција

Редакција
На 12.06.2019 година во 22.00 часот на булеварот „Борис Трајковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки,...